DENİB İhracatın Yıldızları Ödül Töreni...

Denizli İhracatçılar Birliği,  İhracatın Yıldızlarını Ödüllendirdi! 

Denizli İhracatçılar Birliği tarafından, yaklaşık 200 ülkeye yıllık 3 milyar dolar üzerinde ihracat yapan, tüm olumsuzluklara rağmen ihracatını arttırmayı başaran ihracatçılarımızı motive etmek, ihracatçılarımızın Türk ekonomisine, istihdamına, büyümesine verdiği katkının kamuoyunda daha net bir şekilde anlaşılmasını sağlamak amacıyla düzenlenen geleneksel "İhracatın Yıldızları Ödül Töreni" , Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci'nin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

31 Mart 2018 Cumartesi günü Denizli Dedeman Park Otel'de gerçekleştirilen "DENİB İhracatın Yıldızları Ödül Töreni”nde; 2016-2017 yılında DENİB üzerinden imalatçı/ihracatçı bazında ihracat yapan ve sektörlerinde 1. olan DENİB üyesi 78 firmaya ödülleri, Sayın Bakanımız Nihat Zeybekci ve TİM Başkan vekili /DENİB Başkanı Süleyman Kocasert tarafından takdim edildi.

Ödül törenine, Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekci başta olmak üzere; Denizli Valisi Hasan Karahan, Denizli Milletvekilleri Sema Ramazanoğlu, Şahin Tin, Cahit Özkan, Kazım Arslan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Denizli İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, Merkezefendi ve Pamukkale Belediye Başkanları, İl Müdürleri, Oda Başkanları, STK Başkanları, sanayici ve ihracatçı işadamları katıldılar.

Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekci törende yaptığı konuşmada, 2018'in çok güzel bir yıl olacağını belirterek 2017 yılı genelinde yakalanan yüzde 7,4'lük büyüme rakamına değindi ve sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"2017 yılında yakaladığımız yüksek büyüme rakamıyla G-20 ülkeleri arasında zirveye yerleştik. Çin, Almanya, ABD gibi ekonomi devlerini geride bıraktık. Bu dönemde büyümeye ihracat da pozitif katkı sağladı.

Ne kadarlık ihracat yaparsa yapsın, ihracatçılar bizim göz bebeğimiz. İhracatçılarımız, üreterek büyüyen Türkiye'nin geleceği… Bugün, 2016 ve 2017 yıllarında en çok ihracat yapan ve Denizli ihracatını parlatan yıldızları tebrik ediyorum.”

TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert ise açılış konuşmasında; İhracatta Atılım Yılı ilan edilen 2017 yılında hedeflerin aşıldığını belirtti ve 157,1 milyar USD'lik ihracat ile Cumhuriyet tarihinin en yüksek ikinci ihracat rakamına ulaşıldığının altını çizdi. Kocasert konuşmasını şöyle sürdürdü:

"2017 yılında; DENİB tarafından kayda alınan ihracat rekor kırarak 2 milyar 450 milyon dolar oldu. Denizli ihracatı ise, 2014 yılından sonra ilk kez 3 milyar dolar sınırını aştı.

Bugün, 2016 ve 2017 yıllarında en çok ihracat gerçekleştirerek ödül alacak olan 78 üye firmamızı tebrik ediyorum, bu ödül töreninin düzenlenmesinde emeği geçen herkese ve ilgilerinden dolayı tüm katılımcılara şahsım ve Yönetim Kurulumuz adına teşekkürlerimizi sunuyorum.”

Açılış konuşmalarının ardından, Birliğin kuruluşundan bu yana hizmetlerini azim ve özveriyle sürdüren 5 personele plaketleri, Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci ve TİM Başkan V./DENİB Başkanı Sayın Süleyman Kocasert tarafından verildi.

2016-2017 DENİB İHRACATIN YILDIZLARI ÖDÜL TÖRENİNDE ÖDÜL ALAN FİRMALAR :

2016 İMALATÇI BAZINDA :

SEVAL KABLO AYD. CİHAZ. İTH. İHR. SAN. VE TİC. A.Ş., MENDERES TEKS. SAN. VE TİC. A.Ş., ER-BAKIR ELEKTROLİTİK BAKIR MAMULLERİ A.Ş., GAMATEKS TEKS. SAN. VE TİC. A.Ş., OZANTEKS TEKS. SAN. VE TİC. A.Ş., DENİZ TEKS. SAN. VE TİC. A. Ş., EKE TEKS. KONF. TURZ. SAN. VE TİC. A.Ş., KÜÇÜKER TEKS. SAN. VE TİC. A.Ş., CMK KABLO ELEKT. SAN. İÇ VE DIŞ LTD.ŞTİ., HÜRSAN HAVLU ÜRETİM SAN. VE TİC. A.Ş., NESA TEKS. SAN. VE TİC. A. Ş., KIMIL TEKS. SAN. VE TİC. A.Ş., EKPEN TEKS. SAN. VE TİC. A.Ş., DOK-SAN DENİZLİ DOKUMA SAN. VE TİC. A.Ş., FİLİDEA TEKS. SAN. VE TİC. A.Ş., SEDAT UĞURLU TEKS. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ., KOCAER TEKS. SAN. VE TİC. A.Ş., USPAR TEKS. SAN. VE TİC. A.Ş., MAKROTEKS TEKS. SAN. TİC. LTD. ŞTİ., DENİZLİ RATEKS TEKS. SAN. TİC. A.Ş.

 

2017 İMALATÇI BAZINDA :

ER-BAKIR ELEKTROLİTİK BAKIR MAMULLERİ A.Ş., SEVAL KABLO AYD. CİHAZ. İTH. İHR. SAN. VE TİC. A.Ş., MENDERES TEKS. SAN. VE TİC. A.Ş., GAMATEKS TEKS. SAN. VE TİC. A.Ş., OZANTEKS TEKS. SAN. VE TİC. A.Ş., DENİZ TEKS. SAN. VE TİC. A. Ş., CMK KABLO ELEKT. SAN. İÇ VE DIŞ LTD. ŞTİ., HÜRSAN HAVLU ÜRETİM SAN. VE TİC. A. Ş., KIMIL TEKS. SAN. VE TİC. A. Ş., EKE TEKS. KONF. TURZ. SAN. VE TİC. A.Ş., KÜÇÜKER TEKS. SAN. VE TİC. A. Ş., FİLİDEA TEKS. SAN. VE TİC. A. Ş., SEDAT UĞURLU TEKS. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ., DÖHLER GIDA SAN. A.Ş., NESA TEKS. SAN. VE TİC. A.Ş., USPAR TEKS. SAN. VE TİC. A.Ş., DOK-SAN DENİZLİ DOKUMA SAN. VE TİC. A.Ş., KOCAER TEKS. SAN. VE TİC. A.Ş., EKPEN TEKS. SAN. VE TİC. A.Ş., ERİKOĞLU EMAYE BAKIR TEL SAN. A.Ş.

 

2016 YILI DİĞER SEKTÖRLERDE İHRACATÇI BAZINDA :

AKIN HADDECİLİK SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ., EUROPTEC CAM SAN. TİC. A. Ş., AĞAOĞLU DIŞ TİC. DERİCİLİK LTD. ŞTİ., BAKKUR GIDA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ., BİRİZ KURUYEMİŞ TOPRAK MAH. VE NAK. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ., DENKİM DENİZLİ KİMYA SAN. TİC. A. Ş., SEYRAN GIDA SAN. VE TİC. A.Ş. SELAHATTİN ÇINAR, ARDÖKÜM MERDANE SAN. A.Ş., DÖHLER GIDA SAN. A.Ş., YM İTH. İHR. TİC. LTD. ŞTİ., ÇALIŞKAN TARIM ÜR. İNŞ. TAAH. TEKS. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ., ULU MADEN TERMAL TURİZM DERİ KUYUMCULUK A. Ş., ATEŞ OTOMOTİV DIŞ TİC. LTD. ŞTİ., AYNES GIDA SAN. VE TİC. A. Ş., ÖZPEKLER İTH. İHR. SU ÜRÜN. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

 

2017 YILI DİĞER SEKTÖRLERDE İHRACATÇI BAZINDA :

AKIN HADDECİLİK SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. , EUROPTEC CAM SAN. TİC. A. Ş., BAKKUR GIDA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ., BİRİZ KURUYEMİŞ TOPRAK MAH. VE NAK. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ., SİNYOL BORU EKLEME PARÇALARI SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ., DENKİM DENİZLİ KİMYA SAN. TİC. A.Ş., FMU KURUYEMİŞ GIDA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ., ÇELİKKOL İÇ VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ., ARDÖKÜM MERDANE SAN. A.Ş., YM İTH. İHR. TİC. LTD. ŞTİ., ÇALIŞKAN TARIM ÜR. İNŞ. TAAH. TEKS. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ., ULU MADEN TERMAL TURİZM DERİ KUYUMCULUK A.Ş., ATEŞ OTOMOTİV DIŞ TİC. LTD. ŞTİ., AYNES GIDA SAN. VE TİC. A.Ş., MİTTOS SU ÜRÜNL. TURZM. PETROL NAK. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ., SMYRNA SERACILIK TİC. A.Ş.

 

2016 YILI UŞAK FİRMALARI:

AĞAOĞLU TEKS. SAN. VE TİC. A. Ş., ASYA ÇADIR TEKS. İNŞ. NAKL. GIDA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ., UŞAK CEVAHİR DERİ TEKS. KONF. SAN. VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.

 

2017 YILI UŞAK FİRMALARI:

AĞAOĞLU TEKS. SAN. VE TİC. A.Ş., CCC TEKS. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ., UŞAK CEVAHİR DERİ TEKS. KONF. SAN. VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.

 

Ödül Töreni Fotoğrafları için lütfen tıklayınız!

 

İhracatın Yıldızları Videosu   

 

İlgili Fotoğraflar