İhracat Rakamları (Bin USD)
English

2017-73 Moskova Türkiye Ticaret Merkezi Hk.

Sayı : 32089230-TİM.DENİB.GSK.URGE.2017/116-1320                                               Denizli, 03/07/2017

Konu : Moskova Türkiye Ticaret Merkezi Hk.

 

S İ R K Ü L E R

(URGE / 2017-73)

 

Sayın Üyemiz,

İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri'nden alınan yazıda, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından belli başlı hedef pazarlarda Türkiye Ticaret Merkezleri açılması yönünde girişimlerin sürdürüldüğü ve bu pazarlardan İran-Tahran'da İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatları Birliği'nin (İTHİB) de yer aldığı iletilmiştir.

Önemli hedef pazarlarımızdan olan Rusya'da da bir TTM açılması öngörülmekte olup, TTM için belirlenen yer Moskova'da '32 km of Moscow Ring Road' adresine yerleşik bir AVM'dir.

Bu Merkezde 8000 m2'lik bir bölümün tekstil ve hammaddeleri sektörü ihracatçısı firmalara showroom ve ürün sergileme/tanıtım amaçlı olarak kullandırılması amaçlanmaktadır. Asma kat dahil 200 m2 büyüklüğünde olması planlanan standart showroomların aylık kira bedeli 1.000 $ tutarındaki bedel yaklaşık 200 m2'lik (asma kat dahil) alana karşılık olarak tüm devlet destekleri dahil edilerek hesaplanmıştır. Şu aşamada bu bedel üzerinden ayrıca bir devlet desteği mevcut gözükmemektedir.

Bu bilgiler çerçevesinde, söz konusu Merkezde yer almak isteyecek firmaların, taleplerini iletmeleri halinde konu Yönetim Kurulunca değerlendirecek ve oluşan talep doğrultusunda bir yönlendirme yapılacaktır.

Bahse konu ticaret merkezinde yer almak isteyen üye firmamızın taleplerini ivedilikle ekteki kullanıcı talep formu ile birlikte tdharge@itkib.org.tr adresine iletmeleri hususunu bilgilerinize arz ederim.

 

Saygılarımla,

 

Uğur DAYIOĞLU

Genel Sekreter

 

EKLER :

1) Kullanıcı Talep Formu

2) TTM Bilgi Broşürü