İhracat Rakamları (Bin USD)
English

2017-37 İstihdam Seferberliği

Sayı:32089230-TİM.DENİB.GSK.MUH.2017/91-530                                              Denizli, 22/03/2017

Konu: İstihdam Seferberliği

 

 

S İ R K Ü L E R

(İK / 2017 - 37)

 

Sayın Üyemiz,

Bilindiği üzere Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın çağrıları sonrasında işsizliğin azaltılması ve istihdamın artırılması hedeflerine yönelik olarak "Çalışma Hayatında Milli Seferberlik” Programı başlatılmıştır.

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nden alınan bir yazıda aynen iletilmek üzere;

"2023 hedeflerini Türkiye'nin gündemine alan, güçlü ve müreffeh Türkiye için her zaman elini taşın altına koyarak önemli misyonlar üstlenen Türkiye İhracatçılar Meclisi ve İhracatçı Birliklerimiz, bu seferberliğin en güçlü aktörlerinden biri olacaktır. İhracatçılarımızın katıldığı Eğilim Anketi sonuçlarına 300 bin yeni istihdam sözü olarak yansıyan bu seferberlikte, ihracatçılarımızın desteklerden yararlanması amacıyla Meclisimiz web sitesi içerisinde istihdam seferberliğine yönelik olarak özel bir sayfa oluşturulmuş ve www.tim.org.tr/istihdam web adresi faaliyete geçirilmiştir.

Bahse konu Meclisimiz internet sitesinde istihdam seferberliği ve sunulan destekler hakkında bilgi edinilmesine ve ihracatçı firmalarımızın seferberliğin başlangıcından bu yana sağladığı yeni istihdamları beyan edebilmeleri için "VERİ GİRİŞİ” adıyla bir link tanımlanmıştır. İhracatçı firmalarımız bu linke yeni iş girişlerini ekleyerek, firmaların beyan listesinde görünmelerini sağlayabilmektedir.” denilmektedir.

Bilgilerini rica ederim.

 

Saygılarımla,

 

Uğur DAYIOĞLU

Genel Sekreter