İhracat Rakamları (Bin USD)
English

2017-133 Tokyo Türk Ticaret Merkezi Hk.

Sayı: 32089230-TİM.DENİB.GSK.ARGE.2017/287-2886                                              Denizli, 28/12/2017
Konu:Tokyo Türk Ticaret Merkezi Hk.
 

 

S İ R K Ü L E R

(ARGE / 2017-133)

Sayın Üyemiz,

İstanbul İhracatçı Birlikleri'nden alınan yazıda aynen;

"Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin öncülüğünde ve koordinasyonunda diğer İşbirliği Kurum ve Kuruluşlarının katılımıyla kurulan Türkiye İhracat Merkezlerinin bir yenisinin, İstanbul Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği İşbirliği ile Tokyo/Japonya'da kurulması planlanmaktadır.

Türkiye Ticaret Merkezleri, İşbirliği Kuruluşlarının üyelerinden gelen talepler doğrultusunda mağaza/ofis/depo/showroom birimlerini bulunduran, içerisinde yer alan firmalara hukuki, mali ve danışmanlık hizmetlerinin sunulduğu ticaret merkezleridir.

Kurulacak merkezimizde yer alacak mağaza/ofis/depo/showroom birimlerinin, "Su Ürünleri”, "Kanatlı Ürünleri”, "Yaş Meyve”, "Hububat” ve "Şekerleme” sektörlerimizin kullanımına sunulması planlanmaktadır.

Proje kapsamında, Türkiye Ticaret Merkezleri'nin kira, istihdam, dekorasyon/kurulum ve tanıtım harcamaları desteklenmektedir. Destek oranı, Ekonomi Bakanlığımızca belirlenen Hedef ve Öncelikli ülkelerde %75, diğer ülkelerde %60 oranında gerçekleşmekte olup; Japonya, Ekonomi Bakanlığımızca, 2012 yılından itibaren her yıl hedef ülke olarak belirlenmektedir. Bu bağlamda; metrekare başına ödenecek kira bedeli ile personel ve tanıtım giderlerinizin %75'i devlet tarafından karşılanacaktır.

Tokyo Türk Ticaret Merkezi Projesi'ne ilişkin çalışmaların sağlıklı yürütülebilmesi amacıyla, kiralanacak alanın büyüklüğünü saptamak üzere, Tokyo'da mağaza/ofis/depo/showroom açmak isteyen üye firmalarınızın ekte bir örneği sunulan başvuru formunu doldurarak 29 Aralık 2017 Cuma günü mesai saatleri bitimine kadar suurunleri@iib.org.tr adresine iletmeleri gerekmektedir.

Denilmektedir.

 

Bilgilerinizi önemle arz ederim.

 

Saygılarımla,

 

Uğur DAYIOĞLU

Genel Sekreter